8700 Marcali, Petőfi u. 16.

+36 85 510 643

titkarsag@berzsenyimarcali.hu

 
 
 
 
Rendhagyó kiránduláson vettek részt a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium 11. és 9. évfolyamos tanulói. Kísérőjük Bauer Szilvia tanárnő és Szaka Zsolt tanár úr volt.
Iskolánk pályázatot nyújtott be a Rákóczi Szövetség március 15-höz kapcsolódó Diákutaztatási Programjának a keretein belül.
A program célja 1994 óta, hogy a Kárpát-medence országaiban élő magyar középiskolások együtt emlékezzenek meg az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról, illetve ehhez kapcsolódóan minél több személyes kapcsolat szövődjön a magyar diákok, tanárok és iskolák között.
A pályázat a hagyományoknak megfelelően lehetőséget teremtett arra, hogy az utazó középiskolás csoport a Kárpát-medencében legalább egy határt átlépjen és egy másik iskolával közös programot szervezzen a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.
Tanulóink Letenyén mécseseket gyújtottak a Kossuth-emlékoszlopnál, majd a szlovén határ átlépése után látogatást tettek Lendván a Kétnyelvű Középiskolánál. Tibor Tomsic igazgatóhelyettes úr bemutatta az iskolát, a szlovéniai kéttannyelvű oktatás történetét és a képzési rendszerüket. Az épületben éppen próbaérettségit írtak a tanulók.
Lendva belvárosában rövid közös sétát követően meglátogatták a Makovecz Imre által tervezett Kultúrotthont (Művelődési ház, Színház- és Hangversenyterem) majd mécseseket gyújtottak a Kossuth Lajos emléktáblánál.
A várban tett tartalmas látogatás után kapott szabadidő hasznos eltöltése után felbuszoztak a Lendva-hegy látnivalóihoz. A Vinarium kilátótoronyhoz vezető útról kitértek Szentháromság kápolnához és elidőztek a Szerelmesek padjánál.
Az 53,5 m magas kilátó tornyába 240 lépcsőn, vagy panoráma üveglifttel lehet feljutni. Az esős időjárás ellenére is csodálatos panoráma tárult a résztvevők elé, de sajnos nem láthattak el az országhatárokon túlra. A hegy legmagasabb pontján álló Lármafa kilátót útba ejtve indultak Magyarország felé.
Lentiben tartottak egy kis pihenőt, az 1848-49-es emlékmű felkeresése után, megismerkedhettek a belváros nevezetességeivel.
A tapasztalat azt mutatja, hogy a Mura-vidéken nagyon kedvesek az emberek és a szlovének többsége is beszél magyarul. A résztvevők megismerhettek egy, a miénktől kicsit eltérő kultúrát és többen elhatározták, hogy a családjaikkal is visszatérnek erre a tájra.
Köszönjük Misák Zsoltnak (Bibusz Bt.) a gondtalan utazás biztosítását!
Köszönjük a támogatást a Rákóczi Szövetségnek!

IMG 3741IMG 3742

 

kamera További képek